با مصرف چای سبز دکتر بیز می توانید بی خوابی هایتان را درمان کنید

شواهد اپیدمیولوژیکی وجود دارد مبنی بر اینکه نوشیدن چای سبز (اما نه چای سیاه یا چای اولانگ) ممکن است به پیشگیری از دیابت کمک کند، اگرچه شایان ذکر است که این شواهدی از یک ارتباط است و مطالعات آینده برای تایید اثر مورد نیاز است.

چای سبز دکتر بیز به طور سنتی برای کنترل قند خون در بدن استفاده می شود.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که چای سبز ممکن است به جلوگیری از پیشرفت دیابت نوع 1 کمک کند و پس از ایجاد آن، پیشرفت آن را کند کند.

مشخص شده است که EGCG حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و ممکن است سلول های بتا آسیب دیده را ترمیم کند.

تقسیم کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا عصاره های چای با استفاده از ستون Waters Symmetry Prep C18 نشان داد که اکثر فعالیت های تقویت کننده انسولین برای چای سبز به دلیل EGCG است.

چندین ترکیب شناخته شده موجود در چای نشان داده شد که انسولین را با بیشترین فعالیت به دلیل EGCG و سپس ECG، تانن ها و تافلاوین ها افزایش می دهند.

کافئین، کاتچین و EC فعالیت های ناچیز افزایش انسولین را نشان دادند. افزودن لیمو به چای تأثیری بر فعالیت تقویت کننده انسولین نداشت.

افزودن 5 گرم شیر 2 درصد در هر فنجان، فعالیت تقویت انسولین را یک سوم کاهش داد و افزودن 50 گرم شیر در هر فنجان، فعالیت تقویت کننده انسولین را 90 درصد کاهش داد.

خامه های غیر لبنی و شیر سویا نیز فعالیت تقویت کننده انسولین را کاهش دادند.

یک مطالعه در ژاپن نشان داد که افراد مسن ژاپنی که بیش از دو فنجان چای سبز در روز مصرف می‌کردند، 50 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به اختلالات شناختی بودند، در مقایسه با کسانی که کمتر از دو فنجان در روز می‌نوشیدند یا چای سبز دیگری مصرف می‌کردند.

نوشیدنی های آزمایش شده یک فنجان چای سبز بین 15 تا 50 میلی گرم کافئین دارد.

برخی از مزایای شناختی با مصرف کافئین مرتبط است، مانند کاهش احتمال ابتلا به بیماری پارکینسون و افزایش موقت حافظه کوتاه مدت.

با این حال، کافئین اعتیاد آور است و استفاده بیش از حد می تواند منجر به عوارض جانبی مضر مانند افزایش احتمال برخی اختلالات خواب شود.