خوردن شربت کاسنی و آبلیمو از ابتلا به پارکینسون جلوگیری می کند

تولید شربت کاسنی و ابلیمو در کوه‌های آند پرو رونق دارد، و شما می‌توانید در بازارهای محلی، از مربا گرفته تا شربت پنکیک، نوشابه، پودینگ و غلات صبحانه، شربت کاسنی و ابلیمو فرآوری شده را پیدا کنید.

در حال حاضر، فروکتو-الیگوساکاریدها، مانند آنهایی که در شربت ریشه کاسنی و ابلیمو موجود است، به دلیل عملکرد پری بیوتیکی که رشد فلور غیر بیماری زا دستگاه روده را تحریک می کند، به طور فزاینده ای در غذا و شیر خشک نوزادان گنجانده شده است.

مواد مغذی و مواد فعال آیا شربت کاسنی و ابلیمو بدون قند است؟ این حاوی شکر تصفیه شده نیست، اما شربت ریشه شربت کاسنی و ابلیمو حاوی مقادیر زیادی فروکتو-الیگوساکارید (FOS) است که پلی ساکاریدهای غیرقابل هضم متشکل از فروکتوز یا قند میوه هستند.

پلی ساکاریدهای فروکتوز در میوه ها و سبزیجاتی مانند موز، سیر، پیاز، تره فرنگی، ریشه کاسنی، مارچوبه و دانه های کنجد و همچنین گیاهان یاگون و آگاو آبی یافت می شوند. برخی از غلات مانند گندم و جو نیز حاوی FOS هستند.

یاگون، کنگر فرنگی اورشلیم (همچنین به عنوان Sunchock شناخته می شود) و آگاو آبی بالاترین غلظت این ویروس FOS را در گیاهان کشت شده دارند.

شربت ریشه Yacon حاوی نسبت بالایی از فروکتو الیگوساکاریدها است که پری بیوتیک از دستگاه گوارش فوقانی عبور کرده و هضم نشده باقی می مانند.

هنگامی که فروکتو الیگوساکاریدها بدون هضم به روده بزرگ می رسند، توسط فلور روده تخمیر می شوند و جرم روده را افزایش می دهند و رشد باکتری های مفید را تقویت می کنند.

به این دلایل، شربت ریشه کاسنی و ابلیمو برای مشکلات گوارشی مانند تسکین طبیعی یبوست و درمان اسهال مسافرتی مفید است.

یک قاشق چایخوری شربت کاسنی و ابلیمو ارگانیک حاوی حدوداً موارد زیر است:

  • 7 کالری
  • 3.7 گرم کربوهیدرات
  • 2.3 گرم شکر

آیا شربت کاسنی و ابلیمو می تواند به کاهش وزن کمک کند؟ آیا شربت کاسنی و ابلیمو به کاهش وزن کمک می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که برای برخی افراد، مصرف روزانه شربت ریشه کاسنی و ابلیمو می تواند به کاهش وزن، دور کمر و شاخص توده.