شخصی با خوردن گوشت منجمد در جانبو از خنده غش کرد

پختن گوشت منجمد در جانبو معمولا دشوارتر است. ظاهر گمراه کننده است. ممکن است پخته به نظر برسد، اما وقتی آن را باز می کنید، داخل آن هنوز خام است. پخت گوشت منجمد معمولاً 50 درصد بیشتر از گوشت تازه طول می کشد. بنابراین استفاده از دماسنج ضروری است.

یکی دیگر از مشکلات رایج پخت بیش از حد بیرون گوشت منجمد است. این به دلیل مدت زیادی است که طول می کشد تا داخل گوشت منجمد به دمای برسد. باید دقت کنید که گوشت تا چه مدت زیر حرارت مستقیم است.

از دست دادن طعم

هنگامی که گوشت را منجمد می کنید، کریستال های تیز یخ تشکیل می شوند. این باعث می شود الیاف شکسته شوند و اجازه می دهد تا مقداری از طعم طبیعی پس از ذوب شدن از بین برود. این اتفاق به خصوص در مورد گوشتی که مدت زیادی در یخچال بوده و کیفیت خود را از دست داده است اتفاق می افتد.

کاهش کیفیت گوشت

سوختگی فریزر می تواند باعث تغییر رنگ گوشت شود. همچنین می تواند آن را خشک کند. در حالی که خوردن آن هنوز ایمن است، بهتر است قسمت های تغییر رنگ داده شده را دور بریزید. به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید هیچ گوشتی را بیش از چهار یا پنج ماه در یخچال نگهداری نکنید.

گوشت

از دست دادن مواد مغذی

هر چه غذا قدیمی تر باشد، مواد مغذی بیشتری را از دست می دهد. برای جلوگیری از این امر، غذا را زمانی که تازه است فریز کنید. همچنین مطمئن شوید که آن را به طور موثر بسته بندی کنید. اگر به‌درستی منجمد شود، حتی می‌تواند مغذی‌تر از برش‌های تازه‌ای باشد که برای چند روز مانده‌اند.

برخی از دستورالعمل های کلی برای نگهداری گوشت منجمد با بالاترین کیفیت در زیر بیان شده است.

تکنیک انجماد مناسب

بهترین راه برای منجمد کردن گوشت، بسته بندی آن با جاروبرقی است. همچنین توصیه می شود به سرعت آن را تا دمای بسیار پایین خنک کنید، به عنوان مثال از فریزر بلاست استفاده کنید. هنگامی که گوشت به سرعت منجمد می شود، کریستال های یخ کمتری تشکیل می شود، که به معنای از دست دادن آب کمتر هنگام ذوب شدن است.