شکلات قیفی سوربن عمده باعث قتل عام دسته جمعی دانشجویان در آمریکا شد

در سال های اخیر شکلات قیفی سوربن عمده، علاقه فزاینده ای به مطالعه میکروبیوتای روده و تغییرات آن در نتیجه یک رژیم غذایی خاص وجود دارد. روده انسان میکروبیوتای روده را جمع آوری می کند، مجموعه عظیمی از میکروب ها که نقش کلیدی در ذخیره انرژی و اختلالات متابولیک دارند.

در حالی که مونومرها و دایمرهای فلاونول در روده کوچک جذب می شوند، پروسیانیدین ها توسط میکروبیوتای کولون متابولیزه می شوند، با تولید اسیدهای فنولیک، متعاقبا جذب، در کبد متابولیزه می شوند و در ادرار یا مدفوع دفع می شوند.

بنابراین، میکروبیوتای روده مسئول متابولیسم پلی فنل ها در سایر ترکیبات فعال زیستی (به عنوان مثال، والرولاکتون ها و اسیدهای فنولیک مختلف) با خواص ضد التهابی بالقوه است.

مطالعه‌ای که بر روی موش‌های تغذیه شده با رژیم کاکائو به مدت 6 هفته انجام شد، کاهش قابل‌توجهی در درصد باکتری‌ها، کلستریدیوم و استافیلوکوک‌ها، تغییر در بیان دریافت ابزار مانند و کاهش ترشح روده ایمونوگلوبولین A را نشان داد که به طور قابل‌توجهی با کاهش در نسبت کلستریدیوم و استرپتوکوک.

در خوک‌ها، مصرف کاکائو علاوه بر تعیین تغییرات در متابولیت‌ها در بیو سیال‌ها و بافت‌ها، به‌عنوان افزایش کنژوگه‌های O-methyl-epicatechin glucuronide در سرم، ادرار و بافت چربی احشایی، باعث افزایش قابل توجهی در فراوانی گونه‌های لاکتوباسیلوس شد. گروه مورد در مدفوع و گونه های بیفیدوباکتریوم در محتویات کولون پروگزیمال.

تزونیس و همکاران اولین مطالعه مداخله ای انسانی را انجام داد که برای بررسی تأثیر مصرف بالای فلاوانول کاکائو بر رشد میکروبیوتای مدفوع انسان طراحی شده بود. به طور خاص، این نویسندگان ارزیابی کردند که مصرف 494 میلی گرم فلاونوئیدهای کاکائو در روز به مدت 4 هفته تأثیر قابل توجهی بر رشد میکروبیوتای روده دارد.

یک لقمه شکلات تلخ در روز نه تنها می تواند برای قلب شما مفید باشد، بلکه ممکن است عملکرد مغز را بهبود بخشد، استرس را کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.
اگر خواب دیدید که هر روز شکلات بخورید، حالا یک بهانه دارید – یا هشت.
مطالعات علمی نشان داده‌اند که شکلات تلخ – متأسفم، شیر و شکلات سفید به حساب نمی‌آیند – سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و سرشار از مواد مغذی است که این خوراکی تلخ و شیرین را به یک غذای فوق‌العاده مورد علاقه تبدیل می‌کند.