شیرینی دانمارکی پاسداران در انیمیشن بارش احتمال کوفته قلقلی

بومبا یک شیرینی دانمارکی پاسداران شیرینی پزی است که با شکل دراز و توخالی آن مشخص می شود که با خمیر آرد گندم ، با مواد پرکننده مختلف خامه ای (معمولاً خامه ای یا شکلاتی ) تهیه می شود و با شربت شکلاتی سفت شده پوشانده می شود.

در پرتغال، پر کردن Bombas با خامه شیرینی‌پزی رایج شده است و تنها چند مغازه شیرینی‌فروشی استثنا هستند. انواع دیگر شکلات را با شیرینی های مختلف (پاسشن میوه، لیمو، انواع توت ها) یا دولچه د لچه ، علاوه بر استفاده از شکلات سفید ، جایگزین می کند .

نام “بومبا” در برزیل به این واقعیت اشاره دارد که در اولین لقمه، آب نبات با پر کردن خامه ای خود در دهان “ترک می کند”. در بیشتر زبان های غربی، شیرینی به عنوان éclair شناخته می شود ، نام آن به فرانسوی است، به جز در اسپانیایی ، جایی که از آن به عنوان pepito یاد می شود.

اکلر که در برخی از مناطق فلاندر « sjoeke » یا «chouke» نیز نامیده می‌شود ، یک شیرینی دراز نرم با پر کردن نرم و یک لایه شکلاتی یا آیسینگ است .

شیرینی

خامه قنادی معمولاً به عنوان پرکننده و گاهی اوقات خامه فرم گرفته یا کرم کاتالانا استفاده می شود. این خامه را می توان با قهوه ، شاه بلوط ، میوه یا رام طعم دار کرد . پوشش از خمیر پخت و پز ساخته شده است .

اکلر از قرن 18 فرانسه سرچشمه می گیرد و در اصل “دوشس درد” یا “دوشس کوچک” نامیده می شد.

شیرینی به اشتباه به آشپز Marie-Antoine Carême نسبت داده می شود ، که غیرممکن است زیرا کیسه لوله در آن زمان وجود نداشت.

کلمه éclair در زبان فرانسوی به معنای صاعقه است. این شیرینی را می‌توان به این نام داد، زیرا می‌توان آن را خیلی سریع، «به سرعت رعد و برق» خورد.

eclair ( فرانسوی : éclair ، تلفظ فرانسوی: [eklɛʁ] eclair ، تلفظ انگلیسی: [eiˈklɛər ][ˈeiklɛə] Eiklaire )قنادی غربی(choux confectionery)است که منشا آنفرانسه است.