فروش بالای گوجه فرنگی در میدان تره بار تهران موجب رکود خرید میوه های دیگر شد

گوجه فرنگی در میدان تره بار تهران باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان: مطالعه ای که در سال 2001 در مجله بین المللی سرطان منتشر شد نشان داد که مصرف سبزیجات، میوه ها و غذاهای غنی از کاروتن و لیکوپن مانند سس گوجه فرنگی و هویج می تواند خطر ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش دهد .

با کاهش خطر سرطان تخمدان در زنان یائسه مرتبط است و لیکوپن با کاهش خطر ابتلا به این نوع سرطان در زنان یائسه مرتبط است.

کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه: برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف گوجه فرنگی یا فرآورده های آن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه کمک کند، اما سیگار کشیدن را شامل نمی شود و خطر ابتلا به این سرطان.

کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم: شواهد اولیه نشان می دهد که خوردن گوجه فرنگی به مقدار زیاد در رژیم غذایی می تواند خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را کاهش دهد و این ممکن است به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی لیکوپن باشد که سلول ها را برای تولید آنزیم هایی تحریک می کند که رادیکال های آزاد را کاهش می دهد.

علاوه بر فعالیت ضد سرطانی که سلول های غیرطبیعی یا آنچه که به عنوان مرگ برنامه ریزی شده سلولی شناخته می شود (به انگلیسی: Apoptosis) را از بین می برد و چرخه سلولی را متوقف می کند یا باعث مرگ آن در مرحله اول رشد (به انگلیسی: G1 فاز) می شود و بر فاکتورهای رشد سرطان تأثیر می گذارد.

سلول ها و مسیرهای حیاتی آنها علاوه بر کاهش این سلول ها مهاجرت کرده و به بافت های دیگر حمله می کنند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال: برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف گوجه فرنگی یا محصولات آن می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ کمک کند، اما مطالعات دیگری وجود دارد که وجود رابطه بین آنها را رد می کند.

سایر فواید: شواهد کافی برای اثبات اثربخشی گوجه‌فرنگی در کاهش برخی از بیماری‌ها مانند: آرتریت (به انگلیسی: Arthritis)، انقباض یا چیزی که به عنوان لرز (به انگلیسی: Chills) شناخته می‌شود، وجود ندارد.

احتمالا بی اثر این احتمال وجود دارد که مصرف گوجه فرنگی در کاهش برخی از شرایط مانند: کاهش خطر ابتلا به دیابت و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و مثانه موثر نباشد.