مصرف خرما خارک زرد توسط سازمان غذا و دارو ممنوع اعلام شد

در مورد ویتامین A که خرما خارک زرد  دارد، به رشد کمک می کند، از کوری (شب کوری) جلوگیری می کند و به پوست و غشاهای نرم و مرطوبی که روی بینی و گلو را پوشانده اند کمک می کند تا سالم بمانند.

ویتامین B موجود در خرما یکپارچگی سیستم عصبی را حفظ می کند و از تنش عصبی و انسداد اشتها محافظت می کند، به هضم غذاهای خامه ای و چرب کمک می کند، یکپارچگی زبان، لب ها و پلک ها را حفظ می کند و از پلاگر (بیماری مرتبط با آن) محافظت می کند. با بثورات پوستی، ضعف و اختلال در روده و سیستم عصبی).

قند خرما گلوکز، لیگولوز و ساکاروز است که به راحتی جذب و جذب بدن می شود و به سرعت به خون و سپس به بافت ها و سلول های مغز و ماهیچه ها می رسد و به آنها قدرت و حرارت می دهد.

ادرارآور بوده و برای کلیه و کبد مفید است. خرما سرشار از فسفر است که نشاط مغز و فعالیت جنسی را افزایش می دهد.

خرما یکی از مهم ترین مواد غذایی غنی از ترکیب بتا 1-3 دی گلوکان است که از مهمترین فواید این ترکیب فعال کردن سیستم ایمنی بدن است و همچنین توانایی یکپارچگی، احاطه و محصور کردن خارجی ها را دارد.

مواد در بدن همچنین بقایای سلول های تخریب شده در بدن در اثر قرار گرفتن در معرض تشعشعات (مانند پرتوهای رایانه، اشعه ایکس پزشکی، اشعه تلفن همراه، اشعه ماوراء بنفش یا تشعشعات ساطع شده از پروازها) را شناسایی می کند و آنها را در خود جای داده و از بین می برد.

فواید خرما برای پیروی از رژیم غذایی بسیاری از رژیم های کاهش وزن عمدتاً به خرما در رژیم غذایی آن بستگی دارد، به عنوان مثال رژیم معروف خرما و شیر، اگرچه رژیم غذایی سختی است، اما به دلیل مزایای آن خرما را برگزیده و آن را بر سایر میوه ها ترجیح می دهد.

خرما حاوی کالری بالا و منبع انرژی و کربوهیدرات‌ها و قندهای غنی است و در عوض خرما را در رژیم‌های غذایی افزایش وزن که نیاز به دریافت کالری بالایی دارند، نقش مهمی ایفا می‌کند. در اینجا نحوه استفاده از خرما در هر دو مورد، چه برای افزایش وزن یا کاهش وزن است.