پسته اکبری درشت که موجب بازگشت حافظه می شود

نحوه استفاده از پسته اکبری درشت در آشپزی برای شیرینی پزی استفاده می شود بسیار زیاد و متنوع میس باشد از آنها برذای تزئین بستنی و شیرینی نیز استفاده می شود. آنها را با شکلات، عسل، به پای، باقلوا، کوکی ها اضافه می کنند.

آجیل به خوبی با غذاهای دریایی و گوشت سازگار است: آنها پخته شده، پر شده با خمیر هستند. یکی از ساده ترین دستورها سالاد پسته و مرغ است: 100 گرم فیله مرغ، فلفل دلمه ای قرمز (تکه ای)، 100 گرم پنیر و پسته به دلخواه. می توانید ظرف را با روغن زیتون یا خامه ترش پر کنید.

پسته چه زمانی مضر است؟ پسته نیز مانند آجیل به طور کلی می تواند باعث ایجاد حساسیت شود. علاوه بر این، محتوای کالری پسته بالا است – حدود 550-560 کیلو کالری در هر 100 گرم. با این حال، این کمتر از گردو (650)، بادام (610) یا فندق (حدود 630) است.
خواص مفید پسته

ویتامین PP که در پسته یافت می شود، هضم را بهبود می بخشد و پس زمینه هورمونی بدن را عادی می کند، اغلب برای جلوگیری از تشکیل کلسترول و خلاص شدن از شر پلاک های آترواسکلروتیک استفاده می شود.

ویتامین B1 (که تیامین نیز نامیده می شود) بدن را در هنگام استرس شدید فعال نگه می دارد. فعالیت ذهنی را تحریک می کند، بدن را پس از یک بیماری جدی، جراحی یا زایمان بازیابی می کند. تیامین مانند سایر ویتامین های B به مبارزه با بی خوابی کمک می کند و سیستم عصبی را به طور کلی تقویت می کند.

و ویتامین B2 باعث حفظ جوانی و خاصیت ارتجاعی پوست، تبدیل مواد مغذی به انرژی و افزایش جوانی می شود. ویتامین B5 (معروف به اسید پانتوتنیک) به سوزاندن چربی اضافی و جذب سایر ویتامین ها کمک می کند، که به ویژه برای افراد مسن بسیار مهم است.

ویتامین B6 به عادی سازی سطح قند خون، جلوگیری از افزایش ناگهانی گلوکز، افزایش جذب اسیدهای چرب و عادی سازی متابولیسم در بافت های مغز کمک می کند.

ثابت شده است که مغز پسته دارای شاخص گلیسمی پایین است، به این معنی که باعث افزایش سطح قند خون بعد از غذا نمی شود.

B6 در ترکیب با سایر ویتامین ها وضعیت طبیعی سیستم قلبی عروقی و عصبی را حفظ می کند که این امر پیشگیری از بیماری های قلبی مانند ایسکمی، انفارکتوس میوکارد و تصلب شرایین است.