کارتریج سامسونگ 2160 یکی از عوامل رشد چشم گیر وون در جهان شد

کارتریج سامسونگ 2160 یک ظرف قابل شارژ مجدد پر از جوهر است. قبلاً به مخازن جوهر برای قلم‌های آبنما اشاره می‌کرد، اما تقاضا برای چاپگرهای جوهرافشان در مقایسه با تقاضای ضعیف برای خودکار افزایش یافته است. از سال 2011، اغلب به یک ظرف پر از جوهر چاپگر اشاره دارد.

مخزن جوهر حاوی جوهر محلول در آب است. برخی از کارتریج ها دارای سر چاپ (نازل) قابل تعویض هستند.

علاوه بر این، بسیاری از کارتریج های اولیه حاوی چندین رنگ بودند، اما با این روش، مقدار جوهر استفاده شده برای هر رنگ بسته به شرایط استفاده متفاوت بود، بنابراین یک رنگ تمام شد و رنگ های دیگر باقی ماندند.

اما از آنجایی که جوهر باید برای همه رنگ ها جایگزین شود، کارایی ضعیف است و بسیاری از مدل ها اکنون برای هر رنگ کارتریج های جداگانه دارند تا کارایی فرکانس تعویض و استفاده از جوهر را افزایش دهند.

کارتریج‌های جوهر برای چاپگرهای با فرمت بزرگ که برای چاپ پوستر و بنر استفاده می‌شوند، ظرفیتی در حدود 100 تا 700 میلی‌لیتر دارند و کارتریج‌های جوهر برای چاپگرهای معمولی خانگی ظرفیتی در حدود 8 تا 38 میلی‌لیتر دارند 12 تا 170 میلی لیتر برای پر کردن مجدد مخزن جوهر، بسته به اندازه و رنگ کارتریج.

کارتریج

علاوه بر این، یک نوع با ظرفیت زیاد با ظرفیت جوهر افزایش یافته و یک نوع با ظرفیت کم با ظرفیت جوهر کاهش یافته در همان کارتریج فروخته می شود.

کارتریج های جوهر شامل محصولات اصلی سازنده چاپگر، کارتریج های خالی قابل شارژ مجدد که دیگر مورد نیاز نیستند و محصولات شخص ثالث ساخته شده با پر کردن کارتریج های کاملاً متفاوت با جوهر خود هستند. محصولات غیر اصل (که محصولات سازگار نیز نامیده می شوند).

به استثنای برخی، محصولات اصلی با قیمت هایی به فروش می رسند که به نظر می رسد نسبتا گران هستند، اما این به این دلیل است که به استثنای برخی، هزینه ساخت به قیمت جوهر اضافه می شود تا قیمت فروش چاپگر پایین بماند.

کینگ کمپ ژیلت این کار را با فروش تیغ های ایمنی با قیمت های بسیار پایینی که در قیمت قرمز قرار داشت رواج داد و موفق شد آنها را به خرید تیغه های مصرفی ادامه دهد .