کت و شلوار زنانه سفید خونی تنها مدرک برای پیدا کردن قاتل عروس

دریچه یک شکاف در قسمت پشتی پایین (“دم”) ژاکت کت و شلوار زنانه سفید است. در اصل، دریچه‌ها یک گزینه ورزشی بودند که برای آسان‌تر کردن سواری طراحی می‌شدند، بنابراین در کت‌های هک، کت‌های رسمی مانند کت صبحگاهی و برای کاربردی‌تر بودن، کت‌ها به‌طور سنتی استفاده می‌شد.

امروزه سه سبک هواگیری وجود دارد: سبک تک تهویه (با یک دریچه در مرکز)، سبک بدون دریچه و سبک دو تهویه (یک دریچه در هر طرف).

دریچه‌ها، مخصوصاً هنگام استفاده از جیب یا نشستن، برای بهبود آویزان شدن ژاکت راحت هستند، بنابراین اکنون در اکثر ژاکت‌ها استفاده می‌شود.

کاپشن‌های بدون دریچه با خیاطی ایتالیایی مرتبط هستند، در حالی که سبک دو تهویه معمولاً بریتانیایی است ژاکت های شام به طور سنتی هیچ دریچه ای ندارند.

جلیقه ها (به انگلیسی آمریکایی جلیقه نامیده می شود) تقریباً همیشه با کت و شلوارهای قبل از دهه 1940 پوشیده می شدند.

لباس

به دلیل جیره بندی در طول جنگ جهانی دوم، شیوع آنها کاهش یافت، اما محبوبیت آنها از دهه 1970 به بعد مد شد. یک ساعت جیبی روی یک زنجیر، که یک سر آن از طریق سوراخ دکمه وسط وارد می شود، اغلب با یک جلیقه پوشیده می شود.

در غیر این صورت، از زمان جنگ جهانی اول، زمانی که به ضرورت نظامی اهمیت پیدا کردند، مردان از ساعت های مچی استفاده می کردند که ممکن است با هر کت و شلواری به جز لباس شب کامل (کراوات سفید) استفاده شود.

اگرچه نمونه‌های زیادی از ژاکت‌هایی که با کت دو کت پوشیده می‌شوند را می‌توان از دهه 1920 تا 1940 یافت، اما امروزه غیرمعمول است (یک نکته از کت دو کتانی که ممکن است تصور شود که جلیقه را از بین می‌برد).

به طور سنتی، دکمه پایین یک جلیقه باز نمی شود. مانند دریچه های پشت ژاکت، این به خم شدن بدن در هنگام نشستن کمک می کند. برخی از جلیقه ها می توانند یقه ای داشته باشند. دیگران نمی کنند.