کشمش آفتابی کارتونی زیاد باعث سرطان خون در کودکان می شود

سه نوع روش خشک کردن وجود دارد: خشک کردن آفتاب کشمش آفتابی کارتونی، خشک کردن سایه و خشک کردن مکانیکی.

خشک کردن آفتاب یک فرآیند ارزان است. با این حال، آلودگی محیطی، آلودگی حشرات و تشدید باکتریایی ممکن است رخ دهد و کیفیت کشمش تولید شده اغلب پایین است.علاوه بر این، خشک کردن در آفتاب فرآیند بسیار کندی است و ممکن است کشمش مورد نظر را به دست نیاورد.

خشک کردن مکانیکی را می توان در محیط ایمن تر و کنترل شده تری انجام داد که در آن خشک شدن سریع تضمین می شود. یکی از انواع خشک کردن مکانیکی استفاده از گرمایش مایکروویو است که به موجب آن مولکول های آب موجود در انگور انرژی مایکروویو را جذب کرده و در نتیجه تبخیر سریع می شود. گرم کردن مایکروویو اغلب منجر به پف کردن کشمش می شود.

پس از اتمام فرآیند خشک کردن، کشمش ها به کارخانه های فرآوری فرستاده می شوند و در آنجا با آب تمیز می شوند تا هرگونه ماده خارجی که ممکن است در طول فرآیند خشک کردن جاسازی شده باشد حذف شود.

کشمش

ساقه و کشمش بد نیز حذف می شود. فرآیند شستشو ممکن است باعث جایگزینی آب از دست رفته آن شود، بنابراین یک مرحله دیگر خشک کردن پس از شستشو تکمیل می شود تا از حذف رطوبت اضافه اطمینان حاصل شود.

تمامی مراحل تولید کشمش در تعیین کیفیت کشمش بسیار مهم است. گاهی اوقات دی اکسید گوگرد به کشمش پس از مرحله فرآوری اولیه و قبل از خشک شدن استفاده می شود تا سرعت قهوه ای شدن ناشی از واکنش بین پلی فنل اکسیدازها و ترکیبات فنلی کاهش یابد. دی اکسید گوگرد همچنین به حفظ طعم و جلوگیری از از بین رفتن برخی ویتامین ها در طول فرآیند خشک کردن کمک می کند.

کشمش سرشار از فیبر غذایی ، کربوهیدرات با شاخص گلیسمی پایین و مواد معدنی مانند مس و آهن با محتوای چربی کم است. کشمش اغلب به عنوان یک میان وعده برای کنترل وزن توصیه می شود زیرا به کنترل گلوکز ، بهبود عملکرد سیستم گوارشی و تنظیم فشار خون کمک می کند